Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W ciągu najbliższego czasu posiadaczy trochę starszych mieszkań i domów będzie czekała następna poważna rewolucja. Będą się oni bowiem musieli postarać o wykonanie świadectwa energetycznego, które się stanie wymagane dla każdego budynku. Jeżeli ktoś planuje tego nie robić, to musi mieć świadomość że naraża się w ten sposób na karę w wysokości nawet do pięciu tysięcy złotych.

Takie Świadectwa energetyczne to nic innego jak dokument, jaki ma za zadanie poinformować o zapotrzebowaniu budynku na energię, zarówno związaną z chłodzeniem i ogrzewaniem, jak również oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A wszystko to w ogromnym stopniu uzależnione jest od technicznego stanu i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne muszą zawierać kilka ważnych informacji. Przede wszystkim w takich dokumentach muszą się znaleźć aktualne zdjęcia frontu budynku, oraz szczegółowy plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Potrzebna też będzie informacja na temat tego, jaką mają grubość i ocieplenie ściany i stropy, a także z czym dany lokal sąsiaduje. Z ważnych informacji wymienić jeszcze trzeba technologię ogrzewania wnętrza oraz przygotowywania ciepłej użytkowej wody. Istotną częścią każdego takiego certyfikatu są wyliczenia wykonane przez wykonującą go osobę. Wyliczenia te opierają się na informacjach podanych przez właściciela, dlatego nie można tu przekazać fałszywych danych. Jeśli zostanie to zrobione, to certyfikat straci ważność, a poza tym można się narazić na karę finansową.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz