Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wielu ludzi ma różnego rodzaju lęki i obawy, co do pochodzenia jakich absolutnie nie będą sobie zdawać sprawy. Jak pokazuje praktyka takie lęki niejednokrotnie swoje podłoże mają w traumatycznych zdarzeniach mających miejsce dawno temu, jakich się już nie pamięta, a jakie są zakorzenione głęboko w podświadomości. Psycholodzy wykorzystują wiele metod na to, aby skutecznie się nimi zająć, a jedna z nich to Hipnoza.

Samo zjawisko wprowadzania osób w hipnotyczny trans, nie będący ani snem ani jawą, jest znane od wieków. Bardzo powszechnie je praktykowali szamami i kapłani, i z powodzeniem wykorzystują także współcześni psycholodzy. Oczywiście dzisiaj wszystko realizowane jest w pełni bezpiecznie i zgodnie medyczną wiedzą, dzięki czemu hipnoterapia uważana jest za bardzo bezpieczną a równocześnie mającą dużą skuteczność. Jedną z popularniejszych metod wykorzystywanych w takich seansach leczniczych jest hipnoza regresyjna.

W przypadku tej metody lekarz próbuje wrócić ze wspomnieniami pacjenta do momentu, kiedy wystąpiły traumatyczne przeżycia. Jeśli je ostatecznie pozna, to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się też te lęki i traumy wyeliminować, często do tego wystarczy raptem kilka spotkań. Całkiem niedawno jeszcze na temat leczenia hipnozą krążyło mnóstwo mitów i niepotwierdzonych informacji. Dziś rosnąca liczba lekarzy zapisuje się na jakiś kurs hipnozy, co pozwoli im zyskać wiedzę konieczną do tego, żeby samemu zacząć w ten sposób leczyć pacjentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz