Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Serwer wbrew globalnemu mniemaniu nie jest żadnym narzędziem, ale jest to najzwyczajniej w świecie program komputerowy, jaki świadczy usługi na rzecz innych oprogramowań, które korzystają z innych kompów, połączonych w sieć. Usługa ta oznaczana jest hostingiem oraz jest najczęściej świadczona standardowo przez jakiegokolwiek dostawcę internetu. Udostępniane przez serwery dane to pliki, bazy danych, jednak również łącza internetowe lub urządzenia zewnętrzne (peryferyjne) jak na przykład drukarki czy skanery. W prozaicznym rozumieniu serwerem oznacza się cyklicznie komputer, który świadczy takie usługi, co sprowadza się w większości wypadków do udostępniania zasobów innym komputerom oraz pośrednictwie w przekazywaniu danych między pojedynczymi komputerami.

Funkcję serwera ma prawo pełnić prosty komputer, jednak jego możliwości nie są wtenczas porównywalne z tym, co wolno by osiągnąć to naturalnie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu serwerowemu i zastosowaniu sprzętu przeznaczonego wyłącznie do tej roli, jakie powinno być przyzwoicie zasilane – PDU. Specjalistyczny serwer jest dostosowany do pracy ciągłej, bez żadnych przerw, dzięki posiadaniu kolosalnego (pojemnego) dysku twardego (przeważnie SCSI) oraz gigantyczną ilość pamięci RAM.

W dodatku każdy należyty serwer ma dość efektywne procesory oraz płyty koronne zdolne obsłużyć dwa, cztery lub też więcej procesorów. Aby serwer był urządzeniem niezawodnym musi mieć co najmniej dwa wkomponowane zasilacze rodzaju hot-plug oraz oprócz tego zasilanie awaryjne, zaś pomieszczenie, w jakim się znajduje może być klimatyzowane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz