Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pies, który nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada kłopot. Czworonóg zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc delikatnie – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko naokoło, cyklicznie też załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę porządkowania, a do tego jeszcze ma obowiązek wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia zwykle ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co wobec tego w takiej sytuacji może zrobić właściciel? Przede wszystkim pieska do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeśli właściciel w nadmierny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można rozpocząć od niezwykle prostych ćwiczeń takich jak zamykanie psa samego w pokoju na parę minut czy też wybrać się na odpowiednie szkolenie by uzyskać pomoc – jak wybrać psie przedszkole. Do tego nie wolno także pozwalać psu na gryzienie rozmaitych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania można zabrać najpierw psa na dłuższy spacer – niech się dobrze wybiega i zmęczy.

Wychodząc, należałoby zostawić mu jego ukochane zabawki. Zawodowcy są zdania, że jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz następnie sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym aspekcie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, przenigdy nie musimy troskać się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz