Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Błyskotliwe domy, w jakich wszystko co chcemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakikolwiek czas temu były jedynie marzeniem – dzisiaj jednak nadzwyczaj wielu specjalistów z dziedziny elektryki i elektroniki pracuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je oraz powodując, iż życie osoby mieszkającej w takim domu jest po prostu łatwe i kapitalne. Mają oni dobre uprawnienia i zdali egzaminy sepowskie – więcej na egzamin sepowski. Niewątpliwie w tej chwili potrzeba na to gigantycznej ilości pieniędzy, jednak za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Okazuje się jednakże, że nawet inteligentne miasta to już nie tylko wizja przyszłości, ale stan obecny. Smart city, albowiem taką nazwę nosi naturalnie projekt inteligentnego miasta to idea, jaka ma przede wszystkim zwiększać komfort działania mieszkańców tego regionu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, bowiem jak się okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najistotniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa oraz naturalnie zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii i nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta chodzi naturalnie w obszernej mierze o to, żeby zmniejszyć koszty życia.

Interesującą opcją są też inteligentne dom. Taki cwany dom to wykorzystanie co niektórych urządzeń dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy użyciu innego nośnika mobilnego. Podwaliną w takim nowoczesnym domu jest system kamer, które również rejestrują obraz w wielu wariantach oraz mogą nas zawiadomić o ewentualnym zdarzeniu przez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być forma: filmu, zdjęcia, wiadomości tekstowej.

To naturalnie dzięki kamerom nawet nie będąc w domu możemy się dowiedzieć, co również dzieje się w stworzonym przez nas mieszkaniu, jesteśmy w stanie monitorować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę odnajdująca się w domu, lub ewentualnie na prowadzonej przez nas posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą wbudowanego urządzenia mobilnego. Oczywistym rozwiązaniem w takim inteligentnym budynku jest również system alarmowy. Błyskotliwy dom bo to rozwiązanie dotyczące także bezpieczeństwa, gdyż poza kamerami i alarmami system wyposażony jest w najróżniejsze czujniki.

Nawet nie będąc w domu jesteśmy w stanie na telefon zdobyć komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma prawo być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, uruchomieniu takich systemów jak chociażby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co interesujące możemy również skonstruować niejako wirtualne zdarzenia, które to zaprogramujemy, a jakie będą posiadać miejsce kiedy tak właściwie w domu nikogo nie ma. Przykładowo, że w danym czasie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak by osoby z zewnątrz myślały, że w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, który to nieustannie się rozwija i nieraz jest dostosowany do pragnień osoby w nim mieszkającej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz