Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Piece używane do ogrzewania domów są przystosowane do różnych rodzajów paliw. Niektóre mogą spalać tylko węgiel albo ekogroszek, i wtedy nie ma możliwości wyboru. Lecz do sporej ilości urządzeń tego typu wsypać można różne rodzaj opału, tak więc warto się dowiedzieć czym różnią się one od siebie i czym się charakteryzują.

Chyba najtańszy, co nie znaczy najgorszy, jest pellet ze słomy Zamość. Jest on wytwarzany z dobrze wysuszonej słomy, co znacznie podwyższa opałową wartość, która jest jedynie kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla. Z takich też powodów ten typ pelletu jest uznawany za najbardziej atrakcyjny jeśli się weźmie pod uwagę parametry do ceny.

Nieco droższy, ale też i bardziej wydajny, jest pellet drzewny Zamość. Do jego produkcji używane są wysuszone trociny z tartaków i zakładów drzewnych, jakie po sprasowaniu bardzo dobrze się palą. Przez to, że pellet drzewny jest bardzo suchy, to ma on znacznie lepsze parametry niż drewniane kawałki. Chyba najwięcej trzeba wydać jeżeli planuje się kupić ekogroszek Zamość, ale też i ten produkt zapewnia największą ilość ciepła spośród wszystkich paliw.

Dużym plusem ekogroszku jest to, że nie ma on miału i drobnych kawałków, jakie znacząco zmniejszają opałową wartość. Podejmując decyzję o zakupie któregoś z wymienionych paliw pamiętać należy o tym, żeby je odpowiednio przechowywać. Jeżeli węgiel Zamość, pellet Zamość zawilgotnieje albo złapie wilgoć, to znacznie gorzej będzie się spalał. Dlatego też składować go trzeba w suchych pomieszczeniach, bez niepotrzebnej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz