Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zmiany hormonalne zachodzące w czasie ciąży zwiększają również produkcję melanocytów (komórek zawierających melaninę, substancję nadającą skórze opaleniznę), co powoduje ostuda gravidarum, zwaną także „maską ciążową”.

W tym przypadku już w czwartym miesiącu na twarzy przyszłych matek pojawiają się zmiany barwnikowe skóry w postaci brązowawych plam, zlokalizowane głównie na czole, nosie, górnej wardze i kościach policzkowych. Takie zmiany w pigmentacji skóry są również odczuwalne na otoczce sutkowej otaczającej sutki oraz na linii biegnącej od brzucha do górnej części łona (linea alba).

Zabarwienie to w większości przypadków znika po porodzie, choć czasami może utrzymywać się dłużej (może utrzymywać się jeszcze przez kolejne dwa lub trzy miesiące) i ulegać intensyfikacji w okresie letnim. Aby zredukować lub uniknąć problemu, należy jak najmniej wystawiać się na słońce i chronić skórę filtrem o wysokim współczynniku ochronnym.

W rzeczywistości słońce, choć nie odpowiada bezpośrednio za pojawianie się plam, stymuluje produkcję melaniny przez melanocyty.

Gdy pojawia się ostuda, nie ma skórek, które ze względu na swoje właściwości uniemożliwiają jej rozpoznanie, ponieważ plamy różnią się w zależności od rodzaju skóry. W rzeczywistości u przyszłych matek o jasnej karnacji plamy są ciemne, podczas gdy u tych o ciemniejszej karnacji plamy są jasne.

Nawet jeśli zmiany skórne znikną wkrótce po porodzie, to i tak musisz ściśle przestrzegać pewnych wskazówek, już od momentu, gdy odkryjesz, że spodziewasz się dziecka. Słońce jest głównym wrogiem, więc unikaj go, jeśli to możliwe.

Jednakże, jeśli musisz zmierzyć się z większością ciąży w okresie letnim, przyszła mama musi codziennie stosować produkty przeciwsłoneczne o wysokiej ochronie (z współczynnikiem 15 i wyższym) lub jeszcze lepiej z całkowitą ochroną.

Produkty do makijażu muszą również zawierać filtry przeciwsłoneczne

Zaleca się spożywanie dużej ilości owoców i warzyw w kolorze pomarańczowym, bogatych w beta-karoten oraz przyjmowanie suplementów kwasu foliowego, ponieważ eksperci podejrzewają, że niedobór tej substancji może być kolejną przyczyną pojawienia się ostudy gravidarum. Zęby i włosy

Uśmiechnij się zagrożony w ciąży?

Zasadniczo zasady zapewniające odpowiednią pielęgnację jamy ustnej nie zmieniają się w czasie ciąży. Oczywiście wskazane będzie mycie zębów po każdym posiłku, aby zapobiec atakowi bakterii na zdrowie jamy ustnej.

Przy szczotkowaniu zębów dobrze jest więc, aby szczoteczka była przesuwana od krawędzi dziąseł w kierunku końcowej części zęba. Wskazane jest również stosowanie fluorowanych past do zębów, które działają w jamie ustnej przez co najmniej minutę przed spłukaniem. dodatkowe informacje

Nie zaniedbuj skrupulatnego wieczornego czyszczenia nicią dentystyczną, a także starannego płukania ust płynem do płukania ust. Dbanie o jamę ustną po urodzeniu dziecka to także zapobieganie przekazywaniu przez matkę własnej flory bakteryjnej na noworodka, nawet w sposób niezamierzony.

W rzeczywistości buzia dziecka jest całkowicie sterylna i matka może poprzez pocałunki, ale także wykonywanie normalnych codziennych gestów, przekazywać swoje „zarazki” dziecku. Wizytę profilaktyczną u dentysty należy zaplanować w ciągu pierwszych trzech miesięcy ciąży. W takim przypadku specjalista będzie mógł ocenić stan zdrowia zębów i w razie potrzeby natychmiast interweniować.

Farby do włosów, o ile nie są to produkty o ekskluzywnym składzie roślinnym, a także ondulacje, są przeciwwskazane w ciąży (szczególnie w pierwszym trymestrze), ponieważ często zawierają substancje kwaśne. Dlatego przed przystąpieniem do aplikacji należy dokładnie zapoznać się z listą substancji zawartych w wybranym kolorze. Z drugiej strony dozwolone są „podświetlenia”, ponieważ nie wpływają one na cebulkę włosów, a zatem nie mają kontaktu ze skórą i skórą głowy.

Naczynka włosowate i żylaki

Ze względu na sytuację hormonalną, w czasie ciąży bardzo często występują obrzęki dłoni i stóp, nawet nasilone, spowodowane zatrzymaniem płynów w tkankach. Zjawisko to nasila się w czasie upałów oraz w ostatnim trymestrze ciąży.

Ponadto ucisk wywołany przez macicę na żyle głównej, która pobiera krew z kończyn dolnych, może utrudniać normalne krążenie żylne. Oprócz obrzęków mogą więc pojawiać się lub nasilać, zwłaszcza u kobiet predysponowanych do czynników dziedzicznych, poszerzenia naczyń włosowatych i żylaków kończyn dolnych oraz w okolicy hemoroidów.

Ze względu na krążenie obrzęki stóp są bardziej nasilone wieczorem, po dniu zmęczenia i zmniejszają się poprzez ćwiczenia, aż do zniknięcia rano, po nocnym odpoczynku. I odwrotnie, obrzęk i mrowienie rąk są bardziej widoczne rano i ustępują po kilku godzinach wraz z ruchem kończyn. Pomożemy Ci z kilkoma konkretnymi ćwiczeniami.

Jeśli obrzęk utrzymuje się lub jest zaostrzony, nie podążając za wyżej wymienionym cyklicznym trendem lub rozprzestrzenia się na inne części ciała, lepiej niezwłocznie zgłosić to lekarzowi.

Oto możliwe środki zaradcze: nosić elastyczne pończochy w ciągu dnia, unikać zbyt długiego stania lub siedzenia, nosić wygodne buty na niskim obcasie, wypracować sobie chwile odpoczynku w ciągu dnia, spać z kończynami dolnymi uniesionymi w stosunku do reszty ciała. ciała (np. umieszczając poduszkę pod materacem z boku stóp), ćwiczenia (pływanie, gimnastyka dla kobiet w ciąży i/lub chodzenie), unikaj noszenia podkolanówek, podwiązek, pończoch, pasów, odzieży czy ciasnych pasów.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz