Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dziś w niejednym punkcie sprzedaży możemy się spotkać z eko artykułami. Cechuje je kolosalna różnorodność ze względu na swój ekologiczny zakres. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przeznaczane ekologicznym produktom. Stworzona przez nas wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma oraz wielokrotnie nie przywiązujemy uwagi do oznaczeń znajdujących się na opakowaniach.

Jakkolwiek symbole te mają znaczące znaczenie oraz nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – również, jeżeli chodzi o torby ekologiczne, jak torby reklamowe bawełniane. Oznaczeń tych jest niesłychanie wiele oraz warto choćby część z nich zaznajomić.

Kiedy przy towarze zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny towar należy do żywności, jaka spełnia niesłychanie surowe normy i nie jest to towar z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol opisuje Błękitnego Anioła oraz jest on przypisywany przeróżnym towarom ekologicznym.

Oznaczenie pochodzi z Niemiec i jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub też roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem formułowanym mianem Bio Hellas. Następny będzie mnóstwo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy artykule mówią nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Również opakowania biodegradowalne posiadają własne oznaczenie i powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz