Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był żyrantem odnalezienia odpowiedniej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki również. Coraz więcej absolwentów wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, czasami doskonali fachowcy, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą też mają trudności ze znalezieniem pracy – aby to zmienić, wstąp na oferty pracy. Osoby wracające zza granicy, w jakim miejscu zajmowały eksponowane stanowiska, w szeregu przypadków nadzwyczaj odpowiedzialne, mają poważne trudności ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słyszą od potencjalnych pracodawców, iż mają nazbyt wygórowane wymagania. Jak sami przyznają problem tkwi w braku znajomości oraz tak nazywanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym oświatą stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Zawodowcy uważają, że ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – szczególnie na niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami i profesjonalistami od marketingu oraz zarządzania. Inżynierów, jakich naprawdę brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze możemy spotkać różnych szefów czy menadżerów.

Niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy również orientacja. Znaczące są wyniki w pracy. Jeśli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela korporacji. Ale zdarzają się okazy, jakie pragną tobą zawładnąć. Nie ważne, że praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie bossa istotne jest to, kim jesteś po pracy. I skutkiem tego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, iż jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Znaczna rodzina to wystarczający powód dla twojego szefa ażebyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

1 Comments

  1. +Reklama+
    Wizytówki firmowe w katalogach to klucz do budowania zaufania wśród potencjalnych klientów. Dodawanie wizytówki firmy do katalogów firm to skuteczny sposób na zwiększenie widoczności i pozyskanie nowych klientów. Dzięki temu można dotrzeć do szerszego grona potencjalnych odbiorców. Katalogi stron lokalnych – sprawdź informacje.

Dodaj komentarz