Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kwestie przekazane do użytku dziecięcego muszą przejść szereg testów, by pozostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument potwierdzający przymiotniki danego przedmiotu pod kątem jego przeznaczenia. Można je podzielić, jeżeli chodzi o zabawki, na dotyczące poszczególnych grup właściwych dla przeróżnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków powinny być w kontrastowych odcieniach, maja w szeregu przypadków namalowaną wyraźną twarz i zróżnicowaną fakturę.

Absolutnie niedopuszczalne są jakiekolwiek elementy dające się oderwać, albowiem dziecko zdołałoby je połknąć. Atesty dotyczą także informacji znajdujących się na etykiecie. Potrzebne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, wykazanie zręczności, jakie dziecko ma obowiązek posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki posiadają w Polsce certyfikat Instytutu Matki oraz Dziecka, więc bez pośpiechu wolno je sprezentować swojemu maleństwu – sprawdź tablice manipulacyjne. Zabawka igraszce nie równa. Nie chodzi wyłącznie o kształt oraz sposób używania w zabawie, jakkolwiek również wiek, w jakim się nią bawimy.

Wobec tego zabawki mają wskazanie śladowego wieku dziecka, któremu można się czymś bawić. Najmłodszych oznaczenie broni przed zabawą przedmiotami, które mogą im zaszkodzić, np. obejmujących ruchome, małe elementy czy też odrywane części. Starsze dzieci są rozróżniane na podstawie stereotypowych dla wieku umiejętności ruchowych i psychicznych. Właśnie dlatego jedne zabawki pobudzają o wiele bardziej takie zdolności jak mowa i pismo, w trakcie kiedy inne skupiają się na ćwiczeniu stabilności pamięci.

Dobre oznaczenia wiekowe muszą znajdować się także na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak ażeby dorosły kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne wskazanie, to są gry, które przyciągają istotne ich grono. Wystarczy zerknąć na sukces scrabble czy twistera, dzisiaj obecnych na coraz to większej ilości imprez, nie mówiąc już o konsolach dla dużych chłopców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz