Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mali Lošinj to piękne miasteczko – wyspa z zachwycającymo widokami. Najpierw było miastem portowym, jak sporo pozostałych miast w Chorwacji. Tętniące życie przebiega tutaj w centrum: sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, wywołująca idealne wrażenie natura. Warto wybrać się na przechadzkę promenadą nadmorską.

Mali Losinj leży w największej zamkniętej zatoce wśród pobliskich wysp, czyli w Augusti. To jedno z największych miast na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe informacje o tym miejscu notuje się już w XII wieku. Wówczas 12 mających chorwackie korzenie rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Aktualnie miejsce to jest doceniane za piękną naturę, jak i niemało obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego intensywnej przeszłości. Więcej informacji da się znaleźć na witrynie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród obiektów wartych zobaczenia z pewnością wymieniać można: wille austriackiej arystokracji, kościół świętego Marcina zbudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla zapamiętania dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, zapachowy ogród ziół leczniczych, pomnik Ambroza Haracica, czyli znanego chorwackiego botanika oraz pomnik Josipa Kasmana, znanego na całym świecie śpiewaka operowego urodzonego w tym miejscu. Już sama lista pokazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem wartym dostrzeżenia. Chorwacja już od wielu lat umieszczona jest w spisie państw z chęcią odwiedzonych.

Na tyle urokliwe wyspy jak zaprezentowana zachęcają do odwiedzin. Wielbiciele pięknych plaż powinni zobaczyć te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, czy Poljana. W głowie na pewno zapiszą się także zatoczki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Poleca się tutaj kąpiele oraz odpoczynek w cieniu sosen. Wspomniana wyspa jest świetnym miejscem na urlop. Z pewnością, jej uroku nie można będzie zapomnieć. Abstrahując od faktu, jak ktokolwiek lubi odpoczywać, znajdzie tu coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz