Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Olej silnikowy jest rodzajem oleju, który używa się do smarowania przeróżnych napędów spalinowych. Koronnym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest nasmarowanie części ruchomych, zmniejszając ich tarcie, w jaki sposób silnik, lub łożyska – więcej na Promotor przekładnie ślimakowe. Podrzędnym zadaniem oleju silnikowego będzie to, iż oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność oraz pomniejsza temperaturę silnika, emitując ciepło poza części ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi sztucznych związków chemicznych ropy naftowej oraz innych towarów używanych do fabrykacji oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się w zasadzie z węglowodorów, połączeń organicznych wieloaspektowych w całości z węgla i wodoru. Dostaje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do jakiego dodaje się szereg dodatków, polepszających ich działanie.

Dodatkami zazwyczaj używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju, wzmagające smarność oraz dyspersyjne. Istnieje wiele rodzajów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość oraz markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki używa się w silnikach spalinowych. Między innymi, używa się go do silników w wozach, motorach, autobusach, carts, łodziach, kosiarek do darni, ciągnikach, pociągach, aeroplanach; różnym wyposażeniu w budownictwie i rolnictwie i silnikach statycznych, jak skutecznie na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się bo w silnikach są części, które poruszają się w bardzo małych odległościach od siebie i powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz